خرید بلیط هواپیما ایران ایر

خرید بلیط هواپیما ایران ایر

قبل از توضیحات خرید بلیط هواپیما ایران ایر بدانید که ، در سال ۱۳۴۰، اولین شرکت هواپیمایی ایرانی تحت نام شرکت هواپیمایی ملی ایران تاسیس شد که به اختصار هما نامیده میشد. در واقع حدود ۵۶ سال پیش گروهی از تجار و بازرگانان ایرانی با ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرانین ایروز و پرشین ایروز، ایران ایر را پایه گذاری کردند. در همان سال مسابقه طراحی آرم تجاری هما در روزنامه­های اطلاعات و کیهان برگزار گشت و طرح برنده به عنوان آرم تجاری هواپیمایی ملی ایران انتخاب شد. این طرح الهام شده از سازه­های سنگی پرنده افسانه­ای هماست که بر دیوارهای تخت جمشید نقش بسته­اند.

شرکت هواپیمایی ملی ایران

در اواسط دهه ۷۰ میلادی، ایران ایر در ردیف موفقترین شرکتهای حمل و نقل هوایی بود و روزانه پروازهای بدون متوقف متعددی به اقصی نقاط اروپا داشت اما بعد از پیروزی انقلاب و اعمال تحریمهای اقتصادی بر علیه ایران، تعدادی از پروازهای این شرکت لغو شدند. با این وجود ایران ایر با اتکا به نیروهای داخلی و با استفاده از ۴۳ فروند هواپیما، پروازهای داخلی و خارجی مختلفی را مدیریت میکند و دارای ۴۱ شعبه بین­المللی و ۲۳ شعبه داخلی است.

در سال ۱۳۶۰، نام شرکت به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر یافت اما همچنان در مجامع بین­المللی با نام ایران ایر شناخته میشود. 

کلاس پروازهای ایران ایر

بلیطهای هواپیما ایران ایر در دو نوع هما کلاس و کلاس اکونومی عرضه میشوند. خدماتی که در هما کلاس ارائه میشوند هم­سطح با خدماتی هستند که در بیزینس کلاس دیگر شرکتها ارائه میشوند.

بلیطهای هما کلاس در سه زیر گروه I، J و C به فروش میرسند. میزان بار مجاز همراه مسافران زیر گروه­های J و C در پروازهای داخلی به ترتیب ۳۵ و ۳۰ کیلوگرم است اما میزان بار مجاز همراه مسافران زیر گروه­های J، V و I در پروازهای خارجی به ترتیب ۵۰، ۴۵ و ۴۰ کیلوگرم است.

بلیطهای کلاس اکونومی نیز در زیر گروه­های Y، L، N، M، Q وV عرضه میشوند. میزان بار مجاز همراه مسافر در زیر گروه V، Q و M در پروازهای داخلی به ترتیب ۲۵، ۲۹ و ۲۰ کیلوگرم است اما این مقدار برای مسافر در زیر گروه Y در پرواز خارجی ۳۵ کیلوگرم و برای زیرگروه­های V، Q، M، N و L در پروازهای خارجی ۳۰ کیلوگرم است.

مقاصد پروازی هواپیما ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر به مقاصد داخلی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رشت، کرمانشاه، خرم آباد، ساری، گرگان، مشهد، بیرجند، کرمان، زاهدان، چابهار، قشم، کیش، بندرلنگه، لار، بندرعباس، شیراز، بوشهر، آبادان، اهواز، اصفهان، اردبیل و مشهد و مقاصد خارجی مسکو، کوالالامپور، بانکوک، بمبئی، کراچی، پکن، تاشکند، بحرین، کویت، بغداد، بیروت، سوریه، باکو، آنکارا، استانبول، رم، ژنو، میلان، وین، کپنهاگ، آمستردام، لندن، گوتنبرگ، استکهلم و فرانکفورت پرواز دارد.


جهت خرید بلیط هواپیما با ما تماس بگیرید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.