رزرو بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما

در جوامع امروزی، سفر بخشی از زندگی اجتماعی افراد تلقی میشود؛ گاهی افراد به اجبار و گاهی هم به اختیار راهی سفر میشوند اما در هر صورت وسیله رفت و برگشت بسیار مهم است. در بین وسایل نقلیه عمومی مختلف، هواپیما به خاطر سرعت بالا و امکانات رفاهی مطلوب جایگاه ویژه­ای دارد؛ به همین دلیل روزانه صدها بلیط هواپیما به فروش میرسد.

افرادی که مایل به سفر با استفاده از هواپیما هستند باید در وهله اول اقدام به رزو بلیط هواپیما کنند. خوشبختانه امروزه رزرو آنلاین بلیط امکانپذیر است. کافی است که افراد به یک سایت رزرو بلیط هواپیما مراجعه کرده و با مقایسه پروازهای موجود برای مسیر و تاریخ موردنظر خود، مناسبترین بلیط را رزرو کنند.

حین رزرو بلیط هواپیما باید فاکتورهای متعددی را در نظر گرفت. شاید قیمت بلیط، مهمترین فاکتوری است که باید لحاظ شود. فرد قبل از رزرو بلیط باید ببینید که بهای کدام نوع بلیط کمتر است؟ بلیط سیستمی یا چارتر؟ قیمت این دو نوع بلیط در حالت کلی تفاوت قابل ملاحظه­ای با هم ندارند اما در ایامی که تقاضا برای رزرو بلیط زیاد است مانند عید نوروز، قیمت بلیط چارتر معمولاً پایینتر هست. یا اینکه در مواقع عادی بلیط سیستمی برای مسافران زیر ۱۲ سال بصرفه­تر است زیرا بهای بلیط چارتر برای تمام سنین یکسان میباشد اما قیمت بلیط سیستمی برای افراد زیر ۱۲ سال نسبت به افراد بالای ۱۲ سال کمتر است. همچنین فرد باید به این نکته نیز توجه کند که جریمه کنسل کردن بلیط چارتر بیشتر از جریمه کنسلی بلیط سیستمی است؛ پس در صورت عدم اطمینان از تاریخ سفر شاید بلیط سیستمی مناسبتر باشد.


رزرو بلیط هواپیما ارزان

اما علاوه بر بحث قیمت، فرد قبل از رزرو بلیط باید شرایط پرواز مدنظر را نیز بسنجد. به عنوان مثال اگر تعداد چمدانهای وی زیادتر از حد معمول است باید ببینید که در کدام پرواز میتواند بار بیشتری به همراه داشته باشد یا هزینه حمل بار اضافی در کدام پرواز پایینتر است.

همچنین بد نیست شخص قبل از رزرو بلیط به مدت پرواز نیز فکر کند مثلاً اگر سفر کوتاهی پیشرو دارد شاید بهتر باشد که به کلاسهای پایینتر پرواز فکر کند تا هزینه کمتری بپردازد اما اگر مدت پرواز طولانی است میتواند با رزرو بلیط کلاسهای بالاتر، سفر راحتتری را تجربه کند.

پس از انتخاب پرواز موردنظر، فرد برای رزرو آن ملزم به ثبت یک سری اطلاعات از قبیل مبدا، مقصد، تاریخ پرواز، تعداد مسافران، سن مسافران و... است که باید در ثبت آنها نهایت دقت را داشته باشد تا مبادا بعداً با مشکل مواجه شود. اگر شما هم تا چند روز آینده مسافر هستید؛ آرزومندیم که با رزو مناسبترین بلیط، سفر خوش و ایمنی داشته باشید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.